Ceny miedzi spadły; na rynkach obawy o deficyty budżetowe w Europie


Na rynkach metali spadają ceny miedzi. Inwestorzy obawiają się, że deficyty budżetowe krajów w Europie wpłyną na przyhamowanie wzrostu gospodarczego i spowolnią globalne ożywienie - podają maklerzy. Ceny miedzi spadły; na rynkach obawy o deficyty budżetowe w Europie.

kapitał Stichting Particulier Fonds Greenrights nie wpłacił pieniędzy za stocznie w Gdyni i Szczecinie - poinformował we wtorek o brzasku ministerstwo skarbu. Litewski rząd ustawowo zamierza wiązać spółkę "Lietuvos Dujos" ("Litewski Gaz") do budowy łącza gazowego z Polską - pisze w piątek dziennik "Verslo Żinios". Pracownicy zatrudnieni w fabrykach Opla w Wielkiej Brytanii (występuje tam pod handlową nazwą Vauxhall) zgodzili się na dwuletnie zamrożenie płac. To zaboli ich żony, kochanki i sklepikarzy w Ellesmere Port zaś Luton. Lepiej natomiast osiągać dzięki dwa lata tyle samo, niż nic...Z Włoch do polski po nieznany nos - ten co chwila popularniejszy w Italii forma "turystyki plastycznej" opisał dziennik "Il Messaggero". Amerykańska Federalna towarzystwo Ubezpieczeń Depozytów (F.D.I.C.) planuje złagodzenie przepisów, aby umożliwić prywatnym firmom przejmowanie niewypłacalnych banków - poinformowały anonimowe źródła zbliżone do F.D.I.C., cytowane za pomocą "The New York Times". Projekt "Rail Baltica" może zostać skreślony z listy priorytetowych projektów Unii Europejskiej - potwierdził litewski minister transportu Eligijus Masiulis. Według niego byłoby to ogromna klęska dla Litwy, która do dziś dnia nie ma połączenia z europejską siecią kolejową.

Początek nowego tygodnia na rynku walutowym rozpoczyna się dość stabilnie, choć obserwujemy chęć powrotu do kontynuacji głównych trendów. Ostatnia próba korekty na rynku euro dolara przezornie ulega zatarciu.

The Asian Development pula said Monday it has approved a $100 million loan for Vietnam to upgrade its irrigation platforma in the Red River Delta in the country's north. Jednym z niewielu polityków Platformy Obywatelskiej, którym "afera hazardowa" wyszła na dobre prawdopodobnie być... minister finansów Jacek Rostowski. Według informacji portalu Money.pl premier Donald Tusk właśnie Rostowskiego ma wyznaczyć na swojego drugiego zastępcę. wszystko po to, by wzmocnić jego pozycję w rządzie.

Rozmawiamy z Andrzejem Kanią, prezesem Operatora Logistycznego Paliw Płynnych. rząd chce wykreować fundusze projakościowy, z którego byłyby dofinansowane wzorowo prowadzone kierunki studiów na wyższych uczelniach. W 2011 roku miałoby to być 229 mln zł - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". symultanicznie stopień zrezygnował z w największym stopniu kontrowersyjnych pomysłów reformy szkolnictwa wyższego. Wczorajszy powtórny test poziomu 1,4900 z wykorzystaniem parę EUR/USD wsparł notowania złotego - kursy EUR/PLN i USD/PLN zniżkowały w okolice poziomów odpowiednio: 4,2400 i 2,8400. dzień dzisiejszy o brzasku notowania euro i dolara pozostają w pobliżu wspomnianych wartości.Głównym katalizatorem piątkowej sesji była wydawnictwo Departamentu Pracy nt. stopy bezrobocia w grudniu. Informacje jakie napływały w ostatnich tygodniach na obszerny targ rozpaliły nadzieje inwestorów w tym zakresie. dużo wskazuje bowiem, że dręczący Amerykanów komplikacja związany z wysokim bezrobociem na dniach przeminie, a piątkowy prelekcja potwierdził stabilizację w tym obszarze. Złoty umocni się o 10 proc. do euro - tak prognozuje Gernot Griebling z Landsebank Baden-Wuerttemberg, wybrany na najlepszego analityka walutowego ostatnich dwóch lat - czytamy w "Pulsie Biznesu" Warszawski parkiet przeżywa już drugą z plus minus korektę. Tym jak jeden mąż zakres obrażeń była bardziej dotkliwa. ewidencja blue chipów osunął się 1,5proc. odrobinę mniejszą przecenę zaliczyły indeksy skupiające średnie i małe spółki, które spadły właściwie 1,3proc. i 0,7proc.

Stary Kontynent kontynuuje wzrosty


Wczorajszą sesję giełdy na Wall Street zakończyły na plusach. rozkład Dow Jones wzrósł o 0,96 proc., S&P 500 o 0,94 proc., a technologiczny Nasdaq zyskał 0,91 proc.. Wśród inwestorów zapanował optymizm w związku z oczekiwaniami na kolejne wyniki finansowe ze spółek.

jankeski wielkolud ratuje się przedtem bankructwem


Chrysler Group LLC, jankeski koncern samochodowy, kto połączył się z włoskim Fiatem aby uratować się przed bankructwem, zamierza dokonać inicjacji na rynek w USA modele Fiata i odrzucić produkcji niektórych swoich modeli.

Graty na drogach


Jesienią może nas zalać fala aut ze złomowisk Europy Zachodniej, bo Rzeczpospolita Polska przestaje sprawdzać forma techniczny sprowadzanych do nas używanych samochodów, pisze "Gazeta Wyborcza".

Euro? Nie, dziękuję


Odsetek respondentów opowiadających się za wprowadzeniem euro w Polsce w kwietniu 2010 r. spadł do 42,2 proc. w porównaniu do 55,2 proc. w kwietniu ubiegłego roku - poinformował Instytut Gospodarki Rynkowej Szkoły Głównej Handlowej.

Specjalnością naszej firmy jest szeroko pojęta fotowoltaika pomorskie. Jeśli chodzi o instalacje fotowoltaiczne pomorskie to od wielu lat dostarczamy naszym klientom ekonomiczne rozwiązania z zakresu OZE. Jeśli chciałbyś zainstalować panele fotowoltaiczne pomorskie w swoim domu czy gospodarstwie to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Ale nie tylko fotowoltaika Gdańsk jest dostępna w naszej ofercie. Znajdziesz w niej również pompy ciepła pomorskie. Jeśli chcesz bezpłatnie zaprezentujemy ci propozycje obejmujące pompy ciepła pomorskie lub panele fotowoltaiczne pomorskie.

Kolejne kwartały ES-System powinny być lepsze


portfel zamówień ES-System w drugim kwartale rośnie. To wskazuje, że kolejne kwartały powinny być lepsze od pierwszego. Spółka chciałaby ten rok zakończyć wyższym wynikiem niż rok ubiegły.

Nasz zespół specjalistów prowadzi szkolenia Rzeszów oraz szkolenia Stalowa Wola z zakresu wdrożenia RODO. Jeśli twoja firma chce przeprowadzić takie szkolenia w twojej siedzibie, organizujemy również szkolenia Rzeszów w takiej firmie. Nasi specjaliści dojadą do twojej firmy i przeprowadzą szkolenia Rzeszów na miejscu. To pozwoli ci uniknąć kosztów i problemów z wydelegowaniem pracowników. Nasze szkolenia Rzeszów organizujemy w nowoczesnej firmie i zwykle takie szkolenia nie trwa więcej niż kilka godzin. Wszystkie szkolenia Stalowa Wola organizujemy na bazie dostarczonego przez nas sprzętu. Dzięki temu nie musisz dostosowywać sali konferencyjnej do tego, żeby przeprowadzić szkolenia Stalowa Wola czy szkolenia Rzeszów.


    Menu dla tej witryny, nie jest jeszce skonfigurowane...