Pawlak przestrzega przedtem pochopnymi zmianami w KRUS


prezes PSL, wicepremier Waldemar Pawlak w liście wystosowanym do uczestników uroczystości dożynkowych przestrzegł nim pochopnymi zmianami w systemie rolniczych ubezpieczeń.

Na efekt kryzysu gospodarczego, w ubiegłym roku o 1,5 proc. w porównaniu z rokiem 2007 zmniejszyły się emisje gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej - wynika z opublikowanych w poniedziałek najnowszych, wstępnych danych Europejskiej Agencji Środowiska (EEA). Nie ma oznak, że Hiszpania potrzebuje pomocy finansowej z pakietu UE/MFW o wartości 750 mld euro - poinformował w piątek rzecznik prasowy niemieckiego rządu Christoph Steegmans. Zapowiedzi resortu finansów dotyczące przyszłorocznego wzrostu długu publicznego i deficytu budżetowego są dowodem na to, że stopień szykuje podwyżkę podatków i cięcia wydatków. Z cięciami będzie trudniej, ale próby z pewnością poziom podejmie - powiedział w sobotę PAP wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową Bohdan Wyżnikiewicz.We wtorkowej sesji byki odpoczywały. Do przystanku zmusiły zasób wiedzy z zagranicy. Wczoraj sygnałem do wyprzedaży była pomiędzy innymi wydawnictwo słabszych, niż się spodziewano, wyników finansowych z wykorzystaniem amerykański koncern Alcoa. Sprzedaż leku na świńską grypę wspomogła wyniki GSK Koncern farmaceutyczny odnotował ewolucja wyniku na skutek sprzedaży leku Relenza Ceny owoców okazują się wyższe niż poprzednio rokiem. plon brzoskwiń, gruszek, moreli i czereśni są znacznie niższe niż w ubiegłych latach - wynika z danych warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach.

Sukcesem zakończyła się pilotażowa próba podziemnego zgazowania węgla, prowadzona w kwietniu w Kopalni Doświadczalnej "Barbara" w Mikołowie. Uzyskane w takim procesie gazy mogłyby być wykorzystane w energetyce lub przemyśle chemicznym.

giełda zesłał dzisiaj inwestorom parę korzystnych informacji, które zostały wykorzystane do zmobilizowania popytu. Nowe szczyty indeksów w Europie wreszcie pociągnęły i krajowy rynek. Żarnowiec to najlepsza lokalizacja dla elektrowni jądrowej, a zainicjowanie pracy pierwszego bloku jądrowego w Polsce w 2020 lub 2021 r., atoli możliwe, wymaga wysiłku i utrzymania zgody politycznej - wskazuje koneser energetyki jądrowej doc. Andrzej Strupczewski.

Opublikowane w poniedziałek dane o dynamice wzrostu japońskiej gospodarki okazały się lepsze od szacunków ekonomistów, ale spadków na rynkach akcji nie pozwalają przerwać obawy o kondycję Grecji i Dubaju. Kontrakty na indeksy w USA rosną we wtorek, po tym jak wskaźnik optymizmu wśród drobnych przedsiębiorców w USA wzrósł do najwyższego poziomu od 20 miesięcy. Słaba dla dolara okazała się wczorajsza sesja amerykańska. Tuż po zakończeniu sesji europejskiej bieg EUR/USD z trudem poszedł do góry z 1,3645 do 1,3780. baks nieco odbił od tego poziomu i w godzinach porannych notowania kształtują się w okolicach 1,3750.dokonanie kryteriów z Maastricht jest możliwe w 2015 r., niemniej jednak nie oznacza to, że to będzie prekluzja wejścia Polski do strefy euro - powiedział prezes rady ministrów Donald Tusk. Składka do ZUS wprost przeciwnie 120 zł, niska emerytura, ale za to większe zarobki - referendum na ten kwestia chce przeprowadzić wicepremier Waldemar Pawlak, a informuje o tym "Gazeta Wyborcza". drużyna Lotos podwyższyła w piątek ceny paliw - poinformowało kancelaria prasowe spółki. O 5 zł na tysiąc litrów wzrosła cena benzyny bezołowiowej 95, 95AL tudzież 98.

rejestr WIG20 zakończył czwartek na plusie


Indeks grupujący największe spółki warszawskiego parkietu zakończył czwartek na plusie. Z powodu awarii zasilania dzisiejsze wyraźnie Warszawskiej Giełdy zostało przesunięte na godz. 11:30, co tym samym potwierdziło zdaniem analityków sprawdzalność pechowego 13-go.

Giełda w górę


Oznaki poprawy koniunktury dały we wtorek inwestorom w USA powody do optymizmu i - w konsekwencji - przyniosły wzrosty na Wall Street.

Sprzedaż Belvedere spadła o 26,4% do 644,5 mln euro w I-III kw. 2009 r.


Przychody ze sprzedaży grupy Belvedere, notowanej na GPW pod nazwą skróconą Sobieski, wyniosły w I-III kw. 2009 r. 644,5 mln euro wobec 875,2 mln euro nim rokiem, podała biznes w prezentacji na swojej stronie internetowej.

Berlusconi: zazdroszczę Zapatero długu publicznego


premier Włoch Silvio Berlusconi powiedział w czwartek szefowi hiszpańskiego rządu Jose Luisowi Rodriguezowi Zapatero, że zazdrości jemu i jego gabinetowi długu publicznego, który wynosi 53 procent, a więc dwa cięgi mniej niż w Italii.

General Motors rozkwita


Koncern General Motors szykuje się do ponownego debiutu na nowojorskiej giełdzie. największy jankeski producent samochodów zniknął z notowań w czerwcu 2009 roku, gdy firma ogłosiła niewypłacalność. Koncern ogłosił też wyniki kwartalne z imponującym zyskiem: 865 milionów dolarów.

producent kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co doba, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, aż do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne oraz kalendarze książkowe. Cały istnieć prawdopodobnie ustawić zarządzenie na kalandarze aż do wnętrza naszej firmie. Nasza romans od momentu czasu producent kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dwadzieścia cztery godziny, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, aż do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne również kalendarze książkowe. Dowolny na oko skonfigurować nakaz na kalandarze aż do wnętrza naszej firmie. Nasza romans od momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na zadanie stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Druk kalendarzy zapewniamy naglący oraz stale na czas. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze z dowolnych nadrukiem wykonanym do wnętrza środku dowolnej technice. wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na sprawa stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy

wycena nieruchomości Warszawa

specjalne zniżki. Druk kalendarzy zapewniamy rzęsisty plus przez cały czas na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze z dowolnych nadrukiem wykonanym do wewnątrz dowolnej technice.


    Menu dla tej witryny, nie jest jeszce skonfigurowane...