Pawlak przestrzega przed pochopnymi zmianami w KRUS


Prezes PSL, wicepremier Waldemar Pawlak w liście wystosowanym do uczestników uroczystości dożynkowych przestrzegł przedtem pochopnymi zmianami w systemie rolniczych ubezpieczeń.

- ekipa PZU być może mieć w tym roku 3,6-3,9 mld zł zysku. Wynik za 2010 rok będzie niższy od tegorocznego - powiedział dziennikarzom boss PZU, Andrzej Klesyk. W tym roku Warszawa jeszcze z większym natężeniem się zadłuży, by budować drogi, most i metro. Pożyczki będzie spłacać do 2033 r. Za kilka lat stolicy może grozić inwestycyjny zastój, twierdzi "Życie Warszawy". Nastroje na początku piątkowej sesji na Wall Street wsparte zostały za pomocą starszy rangą od oczekiwań pogadanka danych z amerykańskiego rynku pracy. Głównym indeksom udało się wzbić nad poziom poprzedniego zamknięcia, lecz czyn ten okazał się przelotny i ostatecznie giełdy zakończyły dwadzieścia cztery godziny na minusach.W dniu 9 czerwca 2009 r. Krajowa Izba Odwoławcza (dalej: „KIO”) wydała w sprawie do sygnatury KIO/UZP 672/09 wyrok, w którym orzekła, że sprzedaż usług poniżej kosztów własnych nie jest wystarczająca do uznania, że uczestnik postępowania o udzielenie zamówienia dopuścił się czynu nieuczciwej konkurencji. Przewoźnik Eurostar, obsługujący przejazdy kolejowe pod kanałem La Manche, poinformował, że przewiduje wypłatę ponad 11 milionów euro tytułem odszkodowań dla pasażerów, którzy ucierpieli z racji awarii pod dosyć tego ubiegłego roku. Analitycy DM IDM SA, w raporcie z 11 kwietnia, podwyższyli 12-miesięczną cenę docelową dla akcji TVN do 19,2 zł z 16,4 zł, podtrzymując rekomendację "kupuj".

Uruchomiona przedtem miesiącem satelitarna architektura TVP miała być oknem na świat. poprzedni już pryncypał stacji Piotr Farfał oferował za na próżno osiem kanałów każdemu, kto puder urządzenie odbiorcze satelitarny z dekoderem MPEG-4. jakkolwiek zmieniła się władza na Woronicza, zmieniają się zasady: pięć kanałów zostanie zakodowane. odbezpieczyć może je tzw. karta abonencka. Płatna, chociaż na razie nieosiągalna.

Do godziny 20.30 potrwa czterogodzinna ostrzegawcza impreza strajkowa na międzynarodowym lotnisku Feryhegy pod Budapesztem. bazar w Szanghaju drugi raz dziś nieźle postraszyła świat. Spadki sięgały 6-7 proc. Taki ruch nie mógł pozostawać bez echa. Na razie wielkiej reakcji na parkietach nie było, ale na rynku surowców jest dozwolone powiadać o popłochu.

Firmy spożywcze dobrze poradziły sobie z kryzysem. Sektor ten ma w tym roku dobre wyniki w handlu żywnością, ale by dać radę czemuś konkurencji na unijnym rynku, w przyszłości branże spożywcze muszą się skonsolidować - powiedział w poniedziałek członek rządu rolnictwa Marek Sawicki podczas II arena Rynku Spożywczego. reprezentacja białoruska wyjechała z Moskwy nie osiągnąwszy porozumienia ze stroną rosyjską w kwestii opłat za ropę naftową, chociaż obie strony minimalizowały w piątek znaczenie załamania się rozmów - pisze z Mińska przedstawicielstwo Associated Press. Po dwóch dniach posuchy chyba że chodzi o istotne zasób wiedzy gospodarcze dzień dzisiejszy będzie ich bezpośrednio więcej. Uwagę będą koncentrować decyzje władz monetarnych w Polsce i Stanach Zjednoczonych.Portale społecznościowe zmieniły sposób, w jaki się komunikujemy i wpływają na nasze codzienne życie. obecnie Japonia odczuwa siłę, jaką serwisy społecznościowe wywierają poniekąd na krajowe ceny konsumenckie. Lewiatan Holding zaś sojusz Kupców i Przedsiębiorców Polskich "Razem" z Lublina zawarły umowę, na mocy której 300 sklepów zrzeszonych w stowarzyszeniu przystąpiło do Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan - podał Lewiatan w komunikacie prasowym. Qumak-Sekom posiada aktualnie zamówienia do zrealizowania o wartości z grubsza 230 mln zł, w tym coś koło tego 125-130 mln zł w IV kw. korporacja spodziewa się, że jej wyniki po trzech kw. 2009 r. będą zbliżone do tych sprzed roku. W całym 2009 r. aktualny jest koncepcja wypracowania rzędu 300 mln zł przychodów i wyniku netto zbliżonego r/r.

Grecja, Portugalia i złocisty


złoty w środę bezpośrednio osłabił się do dolara tudzież pozostał stabilny w stosunku do euro. O godzinie 18:20 tok USD/PLN testował poziom 2,9132 zł, lecz EUR/PLN 3,8825 zł.

PGNiG odebrał memo Energi, bez ryzyka odbierze też memorandum Enei


PGNiG odebrało memorandum informacyjne Energi i odbierze też notatka Enei, jeśli się takie pojawi - poinformował Michał Szubski, stary PGNiG.

My stoimy pod ścianą. Katarczycy się targują?


- Z jednego wypada sobie zdać sprawę, że to my stoimy pod ścianą, a oni mają finanse - tak, coraz nim ogłoszeniem za pośrednictwem resort skarbu informacji, że w pobliżu upływu terminu wspólnik nie zapłacił za stocznie, całą sytuację na antenie TVN24 komentował prof. Witold Orłowski, doradca PricewaterhouseCoopers.

Złoto najdroższe od 3 miesięcy


wartość złota osiągnęła bóstwo liczba od trzech miesięcy koszt metalu zaliczyła wczoraj liczebność $980,1 za uncję.

Dom Development rozważa wypłatę ok. 0,80 zł dywidendy na akcję


Dom Development rozważa wypłatę dywidendy z zysku za 2009 rok w wysokości zbliżonej do 0,80 zł na akcje wypłaconych akcjonariuszom z zysku za 2008 rok - poinformował po konferencji Jarosław Szanajca, szef Dom Development.

Nasz zespół specjalistów prowadzi szkolenia Rzeszów oraz szkolenia Stalowa Wola z zakresu wdrożenia RODO. Jeśli twoja firma chce przeprowadzić takie szkolenia w twojej siedzibie, organizujemy również szkolenia Rzeszów w takiej firmie. Nasi specjaliści dojadą do twojej firmy i przeprowadzą szkolenia Rzeszów na miejscu. To pozwoli ci uniknąć kosztów i problemów z wydelegowaniem pracowników. Nasze szkolenia Rzeszów organizujemy w nowoczesnej firmie i zwykle takie szkolenia nie trwa więcej niż kilka godzin. Wszystkie szkolenia Stalowa Wola organizujemy na bazie dostarczonego przez nas sprzętu. Dzięki temu nie musisz dostosowywać sali konferencyjnej do tego, żeby przeprowadzić szkolenia Stalowa Wola czy szkolenia Rzeszów.


    Menu dla tej witryny, nie jest jeszce skonfigurowane...