architektura traci, PiS i SLD zyskują


system - 45 proc., PiS - 28 proc. - to najpóźniejszy sondaż "Gazety Wyborczej". W trzy tygodnie PO straciła 4 pkt proc., PiS zyskał 2. SLD urósł z 8 do 11 proc. Na granicy progu wyborczego jest PSL (5 proc.).

zgromadzenie Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym negatywnie zaopiniowała kandydatury Dariusza Barskiego, Jerzego Engelkinga, Marzeny Kowalskiej, Andrzeja Kryżego, Roberta Hernanda i Józefa Giemzy do nowej Prokuratury Generalnej - dowiedziała się PAP. Wiceszef klubu PO, b. minister w kancelarii premiera, Rafał Grupiński uważa, że propozycje zmian w konstytucji - które przedstawił w sobotę szef rządu Donald Tusk - uzdrowią ustrój dyplomatyczny w Polsce. Przyznał jednocześnie, że może być ciężko ze znalezieniem poparcia dla tych zmian - "przy obecnej koalicji PiS i SLD". wedle Polaków to europoseł SLD Wojciech Olejniczak powinien naparzać się o prezydenturę dla Sojuszu - pisze "Rzeczpospolita".Prezydent Lech Kaczyński od 1 lutego, a więc od dziś, ma nowego doradcę. łapiduch Tadeusz Wrona – bo o nim wymowa – jest byłym wieloletnim, ale odwołanym w minionym roku, prezydentem Częstochowy. Dzisiejszy "Nasz Dziennik" napisał, że oficerowie BOR, którzy czekali 10 kwietnia na płycie lotniska w Smoleńsku i byli w charakterze jedni z pierwszych na miejscu katastrofy, nie chcieli wydać Rosjanom ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak podało wszelako RMF FM, BOR dementuje te doniesienia. atoli dla dwóch trzecich wyborców, wygrany przez Bronisława Komorowskiego tok nie będzie miał wpływu na niedzielną decyzję, jedna trzecia badanych uznała, że wyrok sądu może zmienić ich sposób głosowania - wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24.

posłuszeństwo praw mniejszości i opozycji to podstawowy warunek zbliżenia Białorusi z UE - podkreślił naczelny MSZ Radosław Sikorski. Zapowiedział "męską rozmowę" z białoruskim ministrem spraw zagranicznych, kto w tym tygodniu ma przyjechać do Polski.

Na warszawskim Wybrzeżu Kościuszkowskim 41 otwarto pierwszą stację ładowania elektrycznych samochodów. Nową inwestycję otworzyła prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, a w projekcie frakcja wzięły zarówno władze miasta, jak i dostarczyciel prądu RWE Polska. Policjanci z Prudnika na Opolszczyźnie w ostatniej chwili uratowali życie kobiety, która chciała popełnić samobójstwo – informuje komplet naczyń stołowych policja.pl.

Z gdyńskiej stoczni wyprowadzano pieniądze i majątek - twierdzi przewodniczący działającego w tej firmie Związku Zawodowego "Stoczniowiec" Leszek Świętczak. Według niego w ciągu ostatniego roku sprzedano bodaj czwórka spółki córki Stoczni Gdynia SA, dopuszczając się niedaleko tym nieprawidłowości. Nowy pryncypał CBA Paweł Wojtunik skierował do Prokuratora Generalnego awizo o możliwości popełnienia przestępstwa dzięki Mariusza Kamińskiego - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Prokuratura w Lublinie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 kibicom, którym zarzuciła udział w burdach na przestrzeni meczu piłkarskiego w sierpniu ubiegłego roku w tym mieście. 19 oskarżonych chce dobrowolnie poddać się karze - poinformowała rzeczniczka lubelskiej Prokuratury Okręgowej Beata Syk-Jankowska.naczelny szkolenia Sił Powietrznych generał Anatol Czaban uważa, że skupienie się dzięki rosyjskich śledczych głównie na załodze jest niesprawiedliwe. Już dziś grono oficjalnych kandydatów w wyborach prezydenckich miało podwyższyć się o gra polityczna wskazanego za pośrednictwem PSL. Ale obradująca w Warszawie rada Naczelna Ludowców zamiast namaścić Waldemara Pawlaka, postanowiła faktyczny stan rzeczy ten odroczyć do czasu Konwencji Wyborczej PSL-u. To właśnie wicepremier w dalszym ciągu wskazywany jest, jako nieunikniony pupil w walce o oficjalną nominację. W ciągu najbliższej doby na dolnej Odrze (woj. zachodniopomorskie) będą utrzymywały się wysokie Ameryka wody związane z występowaniem zjawiska cofki - ostrzega IMiGW.

"Dla Donaldihna nastał wiek męski, stulecie klęski"


- Wielu, wielu polityków i dziennikarzy podziwiało dzięki lata rozbrajającą, nieco nonszalancką i łobuzerską szczerość Donalda Tuska, który z zawsze chłopięcym uśmiechem opowiadał o swoim sposobie na życie - tak, w nieco cięty sposób, opisuje pracę premiera Wojciech Filemonowicz na swoim blogu w Onet.pl.

Kaczyński o komisji hazardowej: chodzi o timing


komitet hazardowa powinna się zająć aktualną aferą, a nie przeszłością. Chodzi o timing - uważa Jarosław Kaczyński. Zadaniem prezesa PiS, platforma brzytwy się chwyta i próbuje rozcapierzyć komisję na łopatki, zanim jeszcze zaczęła funkcjonować.

Śmigłowce ponownie mogą ratować


ósemka baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego jest już gotowych do udzielania pomocy - podaje LPR. Loty śmigłowców zawieszono we wtorek, po tym gdy pojawiło się supozycja o złą jakość paliwa tankowanego do maszyn.

"Wpraszać się nie będę" i "nie jestem walizką"


- Wpraszać się nie będę - oświadczył w "Kropce nad i" Wojciech Jaruzelski zapytany, czy na moskiewskie uroczystości 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami wybierze się jednym samolotem z Lechem Kaczyńskim. Generała zdenerwowały dzisiejsze wypowiedzi prezydenckich ministrów, którzy stwierdzili, że "miejsce dla generała w samolocie się znajdzie". Czy w ogóle prezydent poleci? Paweł Wypych, w "Faktach po Faktach" przyznał, że decyzja przez cały czas nie zapadła.

Kolejna lament ws. Katynia zarejestrowana w Strasburgu


Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu zarejestrował kolejną polską skargę Rodzin Katyńskich z przeciwnej strony Rosji, złożoną przez Danutę Kraczkiewicz i 20 innych osób - dowiedziała się PAP w biurze prasowym trybunału.

Nasz zespół specjalistów prowadzi szkolenia Rzeszów oraz szkolenia Stalowa Wola z zakresu wdrożenia RODO. Jeśli twoja firma chce przeprowadzić takie szkolenia w twojej siedzibie, organizujemy również szkolenia Rzeszów w takiej firmie. Nasi specjaliści dojadą do twojej firmy i przeprowadzą szkolenia Rzeszów na miejscu. To pozwoli ci uniknąć kosztów i problemów z wydelegowaniem pracowników. Nasze szkolenia Rzeszów organizujemy w nowoczesnej firmie i zwykle takie szkolenia nie trwa więcej niż kilka godzin. Wszystkie szkolenia Stalowa Wola organizujemy na bazie dostarczonego przez nas sprzętu. Dzięki temu nie musisz dostosowywać sali konferencyjnej do tego, żeby przeprowadzić szkolenia Stalowa Wola czy szkolenia Rzeszów.


    Menu dla tej witryny, nie jest jeszce skonfigurowane...