platforma traci, PiS i SLD zyskują


architektura - 45 proc., PiS - 28 proc. - to najpóźniejszy sondaż "Gazety Wyborczej". W trzy tygodnie PO straciła 4 pkt proc., PiS zyskał 2. SLD urósł z 8 do 11 proc. Na granicy progu wyborczego jest PSL (5 proc.).

wybitnie ostry przypis Stefana Niesiołowskiego w dyskusji po śmierci polskiego oficera w Afganistanie. - Na widok naszych wojskowych ekspertów, Polko i Petelickiego, Hitler z pewnością popełniłby samobójstwo ze strachu - mówił wicemarszałek Sejmu w TVN24. Chłopiec, którego skuter stanął w płomieniach po czołowym zderzeniu się z jeepem, walczy o życie. - Znajduje się śpiączce, jego forma jest ogromnie ciężki - poinformowała w rozmowie z tvn24.pl rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Na przeszło 2 mln zł strat naraziła wojsko Polskie drużyna przestępcza działająca od 1998 do 2003 roku. Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zakończyła śledztwo w sprawie wyłudzeń, do których miało dochodzić w jednostkach wojskowych w Bydgoszczy. Zarzuty w tej sprawie postawiono 19 osobom - poinformował w poniedziałek PAP płk Mikołaj Przybył, zastępca szefa poznańskiej prokuratury wojskowej.Uszkodzone i zamknięte dla turystów molo, kilkunastometrowe fale na Bałtyku, wiatr bardziej natężony szybkość 130 km/h. Czy takie talent są w stanie zniechęcić turystów do wycieczek i kąpieli? prawdopodobnie trudno w to uwierzyć, ale nie wszystkich. Sopoccy strażacy nie dowierzali, gdy otrzymali zgłoszenie, że na końcu mola spaceruje para młodych ludzi. Chwilę w przyszłości pies z kulawą nogą ich już nie widział. Polska jest krajem, w którym istnieje permanentna niemożność porządkowania przestrzeni – i gdzie w sumie uznaje się to za jakość normalny. Pozostaje nadzieja, że ta tragiczna w skutkach dramat naturalna, jaką była kolejna powódź efektywnie ujawni prawdę o wybitnym niechlujstwie, które charakteryzuje polskie działania w przestrzeni - pisze na łamach "Tygodnika Powszechnego" przewodniczący Polskiej Rady Architektury, Krzysztof Chwalibóg. Tu-154M to pasażerski samolot średniego zasięgu, produkcji radzieckiej, zaprojektowany w biurze konstrukcyjnym Tupolewa. Samoloty te używane były dzięki linie lotnicze byłego ZSRR, Bułgarii, Kuby, Rumunii, Węgier, Korei Północnej i Syrii. Maszyna, którą leciał prezydent o numerze bocznym 101 świeżo wróciła z remontu.

płomień w śląskiej kopalni "Mysłowice-Wesoła", pół kilometra po ziemią. W strefie zagrożenia pracowało 13 górników. Na szczęście udało się wszystkich w porę wycofać.

5 mln zł - taką kwotę pomocy dla Polskiego Radia zadeklarowało w czwartek ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warunkiem pomocy będzie jednak koszty utrzymania w strukturach radia zespołów artystycznych. Jest to światełko w tunelu - ocenił deklarację ministra prezes radia Jarosław Hasiński. Matury ruszyły. ponad 400 tys. abiturientów z ok. 8 tys. szkół ponadgimnazjalnych przystąpiło po godz. 9.00 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Maturalny maraton potrwa do 28 maja.

- czcigodny Arcybiskupie (posłanka pisze o abp. Józefie Życińskim-red.), precz z fałszywą skromnością. Nasi duchowni nie gorsi. Też potrafią molestować i gwałcić. Dorosłych i dzieci. I robią to wcale nie rzadziej i nie mniej przemocą niż ich zagraniczni kumple - tymi słowami europosłanka Joanna Senyszyn komentuje na swoim blogu w Onet.pl pedofilski skandal jaki wybuchł w kościele zaś reakcję duchownych. wszechnica medyczny w Białymstoku odcina się w oficjalnym stanowisku od wyników badań, które zostały przeprowadzone przez pracowników tej uczelni w sprawie tzw. cudu w Sokółce (Podlaskie) - poinformował reprezentant tej uczelni prof. Lech Chyczewski. nowoczesny człowiek zapomina o miłości będącej totalnym zwróceniem się ku drugiemu; łatwiej mu byłoby zorientować się, co w świecie i w życiu jest w rzeczy samej ważne, jeżeli słuchał mniej reklam, a więcej ewangelii - mówił w niedzielę w trakcie pielgrzymki kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich metropolita katowicki arcybiskup Damian Zimoń.dyrektor SLD przyszedł do PO i powiedział: "Chcemy człowieka w Radzie Polityki Pieniężnej i szefa komisji obrony. alias o pomocy w sąsiedztwie odrzucaniu wet zapomnijcie". Z taką propozycją - jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" - przyszedł wczoraj do szefa klubu PO Grzegorza Schetyny przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski. PiS znowu zaprasza Bronisława Komorowskiego na debatę o służbie zdrowia. - Panie marszałku, nie jest za późno, czekamy o 22 w główny punkt Europejskim - stwierdziła Joanna Kluzik-Rostkowska "Gazeta Wyborcza": Poszli fedrować, bo górnikami byli też ich ojciec i dziadek, ale są zupełnie do nich niepodobni: lepiej wykształceni i w wyższym stopniu ambitni. Tak młodych górników sportretował socjolog prof. Marek Szczepański - pisze gazeta.

Policja: W wyniku powodzi zginęło 12 osób


W powodzi zginęło już 12 osób - wynika z informacji zebranych przez policję. Funkcjonariusze nie odnotowali jednak żadnych kradzieży mienia powodzian czy włamań do zalanych domów.

11. Ekumeniczna Droga Krzyżowa ulicami Łodzi


Wierni i duchowni sześciu Kościołów chrześcijańskich w obszerny Piątek w porze wieczoru wzięli udział w 11. Ekumenicznej Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami Łodzi. W jej trakcie wspominana była piąta rocznica śmierci papieża Jana Pawła II.

Dziennikarze na podsłuchu ABW


"Rzeczpospolita": agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, badając sprawę domniemanego handlu aneksem do raportu o WSI, nagrała rozmowy Cezarego Gmyza, reportera śledczego "Rzeczpospolitej" i Bogdana Rymanowskiego, dziennikarza TVN.

Ostrzeżenie dla udających się na Ukrainę


Zwracamy się do podróżnych, aby - jeżeli nie muszą - nie udawali się na Ukrainę - zaapelował Główny Inspektor higieniczny Andrzej Wojtyła. Na Ukrainie wystąpiła mór grypy A/H1N1. Poinformował też, że polskie służby monitorują rozwój sytuacji w tym kraju, a w graniczących z nim polskich województwach nie odnotowano wzrostu zachorowań.

"Ci panowie już się rozjechali"


- Ci panowie się rozjechali, tam są duże emocje. Przewodniczący klubu nie może krytykować premiera publicznie, może sobie pozwolić na to w gronie partyjnym, ale ci panowie się już w takim formacie nie spotykają - powiedział w TVN24 przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego Paweł Piskorski, nawiązując do relacji Donalda Tuska z Grzegorzem Schetyną.

producent kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co doba, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, aż do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne oraz kalendarze książkowe. Cały istnieć prawdopodobnie ustawić zarządzenie na kalandarze aż do wnętrza naszej firmie. Nasza romans od momentu czasu producent kalendarzy, zamówienia na kalendarze reklamowe przyjmujemy na co dwadzieścia cztery godziny, nasze kalendarze reklamowe sprzedajemy na terenie całej Europy, aż do wnętrza ofercie kalendarzy mamy kalendarze trójdzielne również kalendarze książkowe. Dowolny na oko skonfigurować nakaz na kalandarze aż do wnętrza naszej firmie. Nasza romans od momentu wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na zadanie stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy specjalne zniżki. Druk kalendarzy zapewniamy naglący oraz stale na czas. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze z dowolnych nadrukiem wykonanym do wnętrza środku dowolnej technice. wielu lat zajmuje się produkcją kalendarzy trójdzielnych. Nasze kalendarze drukujemy na najnowocześniejszych maszynach aż aż do produkcji kalendarzy reklamowych. Na sprawa stałych klientów, kupujących nasze kalendarze mamy

wycena nieruchomości Warszawa

specjalne zniżki. Druk kalendarzy zapewniamy rzęsisty plus przez cały czas na era. Nasze kalendarze trójdzielne są najwyższej jakości. Możemy wyprodukować kalendarze z dowolnych nadrukiem wykonanym do wewnątrz dowolnej technice.


    Menu dla tej witryny, nie jest jeszce skonfigurowane...